Wyjątkowe miejsce. Wyjątkowy smak.
Wyjątkowe miejsce.
Wyjątkowy smak.

nowy gurewicz cafe

Kawiarnia Nowy Gurewicz Cafe to wyjątkowe miejsce w Otwocku. Znajduje się ona w jednym ze skrzydeł dawnego pensjonatu i stanowi dla nas pewnego rodzaju historyczny zakątek. Staraliśmy się zawrzeć tu najwięcej elementów, które zachowały się z okresu międzywojnia.

Wnętrze kawiarni zdobią grube, szerokie deski – oryginalny materiał, który udało się uratować z dawnego budynku. Prezentowany jest tu styl konstrukcji, zwanej sumikowo-łątkową. Taki właśnie styl zastosowany był w ówczesnym przedwojennym pensjonacie.

Ciekawym elementem historycznym kawiarni jest wystawa srebrnej zastawy, która została odnaleziona podczas rekonstrukcji budynku. Każdy jej element został pieczołowicie wyczyszczony i wystawiony do gabloty, by cieszyć Państwa oczy.

kawa herbata desery

Kawiarnia serwuje przepyszne desery i kawę.
Nasza dyplomowana mistrzyni cukiernictwa – Katarzyna Drapała – to absolwentka Warsaw Academy of Pastry Arts. Staż odebrała u mistrza cukiernictwa, pod którego okiem nauczyła się tworzenia monoporcji, pralin oraz autorskich wyrobów z czekolady. Ukończyła również kurs z zakresu cukiernictwa wegańskiego. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na smaku swych wyrobów, nie zapominając o fakcie, iż degustacja zaczyna się od zmysłu wzroku.

Zapraszamy na słodkości, których można skosztować zarówno we wnętrzach kawiarni, jak i na zewnątrz – w otoczeniu pięknego ogrodu.

Nowy Gurewicz Restaurant, ul. Armii Krajowej 8, 05-400 Otwock
Nowy Gurewicz Restaurant
ul. Armii Krajowej 8, 05-400 Otwock
Nowy Gurewicz Restaurant © 2022. All Rights Reserved. | Polityka prywatności
Nowy Gurewicz Restaurant © 2022.
All Rights Reserved. | Polityka prywatności